Powołania z parafii Rypin:
Ks. Adam Szymański – 1926
Ks. Edward Piskorski
Ks. Roman Dworecki – 1951
Ks. Józef Cieszyński – 1958 diec. Koszalińsko-kołobrzeska
Ks. Czesław Nawrocki – 1969 – arch. warszawska
Ks. Edward Pilarski – 1971– diec. łomżyńska
Ks. Henryk Kleps – 1980 arch. Warszawa
Ks. Stanisław Górski – 1982
Ks. Zbigniew Paweł Maciejewski – 1990
Ks. Paweł Maciej Gójski – 1996
Ks. Tomasz Daniel Lewicki – 1996
Ks. Mariusz Stasiak – 1999
Ks. Remigiusz Zaniecki – 2000 – arch. warmińska
Ks. Radosław Wiśniewski – 2004
Ks. Jacek Darmofalski – 2004
Ks. Paweł Robert Czarnecki – 2006
Ks. Krzysztof Świerczyński – 2006
Br. Jarosław Marynowski CRL 2016
Ks. Bartosz Krzyczkowski – 2021
Siostry Zakonne
Walentyna Julianna Józefa Łempicka, w zakonie Maria od Najświętszego Serca Jezusa (ur. 7 lutego 1833 w majątku Godziszewy k. Rypina – zm. 24 stycznia 1918 w Kętach), Franciszkanka Najświętszego Sakramentu, Sługa Boża.
Córka Jana Pawła i Wiktorii z Wiercieńskich. W młodości prowadziła życie światowe, dając dowody stanowczości i siły charakteru. Nagła śmierć ojca sprawiła, że zbliżyła się do Boga. Idąc za radą swego spowiednika i kierownika duchowego – o. Honorata Koźmińskiego, 5 sierpnia 1859 wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Felicjanek w Warszawie. Podczas obłóczyn otrzymała imię zakonne Bronisława. Początkowo przełożeni wyznaczyli jej miejsce wśród grupy sióstr czynnych. Od początku jednak pragnęła życia kontemplacyjnego.
Po kasacie zgromadzenia felicjanek, kiedy grupa sióstr klauzurowych, zwanych kapucynkami, została przymusowo przeniesiona do klasztoru Bernardynek w Łowiczu, m. Łempicka wykazując wielką odwagę, osobiście postarała się u cara Aleksandra II o przyznanie kapucynkom osobnego klasztoru. Gdy w 1871 siostry przeniosły się na stałe do Przasnysza, została ona przyjęta do klauzury i rozpoczęła nowicjat. Po dziewięciu miesiącach nowicjatu, poszukiwana przez rząd carski, za radą o. Honorata i opatki m. Izabelli Lebenstein, opuściła Przasnysz i udała się do Rzymu. Tam za pozwoleniem papieża Piusa IX, odbyła nowicjat u Sióstr Maryi Wynagrodzicielki. Tam też 8 września 1873, jako s. Maria od Najśw. Serca Jezusa, złożyła śluby proste wg reguły św. Klary (Klaryski), na ręce generała kapucynów o. Egidio Baldesi.
Po powrocie z Rzymu od 1881 z wielkim zaangażowaniem, wśród licznych przeciwności, podjęła się budowy nowego kościoła i klasztoru kapucynek w Kętach. Pomimo wieloletnich starań, nie udało się kapucynkom uzyskać zatwierdzenia zgromadzenia przez władze kościelne i austriackie. Wobec groźby kasaty w 1907 zdecydowano o przyłączeniu kapucynek z Kęt do zgromadzenia Franciszkanek Najświętszego Sakramentu ze Lwowa. Zgodę na inkorporację wydała Stolica Apostolska 15 czerwca 1909, wcześniej przychylnie zaopiniowali prośbę kęckich mniszek ordynariusze obu diecezji: krakowskiej kardynał Jan Puzyna oraz lwowskiej – arcybiskup, św. Józef Bilczewski. W 1910 na osiem lat przed śmiercią, m. Łempicka, mająca za sobą ciężki wypadek i obarczona trwałym kalectwem, po raz czwarty w swoim życiu włożyła na głowę biały welon i zamieniła status fundatorki i zasłużonej przełożonej na pozycję prostej nowicjuszki.
Walentyna Łempicka pochowana została na cmentarzu komunalnym w Kętach. 7 lutego 2006 w Sanktuarium Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kętach bp Tadeusz Rakoczy dokonał otwarcia procesu beatyfikacyjnego Sługi Bożej Walentyny Łempickiej.
Pozostałe powołania
Siostra Wiktoria Dornakowska urodziła się w 1912 roku. W wieku 22 lat w 1933 r. wstąpiła do Zgromadzenia sióstr św. Wincentego a’Paulo. Była pielęgniarką. Prawie przez całe życie pracowała w Szpitalu Dziecięcym w Kielcach. Zmarła 16 września 1986 roku. Pochowana na cmentarzu na Powązkach w Warszawie.
Siostra Łucja Durnakowska – młodsza siostra siostry Wiktorii Dornakowskiej. Urodzona 4 sierpnia 1920 roku w Starorypinie, ochrzczona w kilka dni po urodzeniu. Szkołę Podstawową ukończyła w Rypinie (obecna Szkoła Podstawowa nr 1). Bierzmowanie otrzymała z rąk Ks. Biskupa Leona Wetmańskiego. W związku z likwidacją Gimnazjum w Rypinie w 1934 roku dalszą naukę kontynuowała w Warszawie mieszkając u sióstr Szarytek. W Warszawie ukończyła Gimnazjum; następnie Seminarium Nauczycielskie. W czasie II Wojny Światowej na tajnych kompletauch studiowała Psychologię i Pedagogikę na Uniwersytecie Warszawskim. Jednocześnie w 1940 roku wstąpiła do Zgromadzenia Sióstr Szarytek w Warszawie. Jako Szarytka pracowała w zawodzie nauczycielki, katechetki i kierowniczki Domów Dziecka. S. Łucja zmarła 29 września 2014 r. w Radomiu. Pochowana w Warszawie na Powązkach w grobie s. Wiktorii.
S. Jadwiga Krawulska (Ewencja) Służebnica Najświętszego Serca Jezusowego (Sercanki) Ur 25.10.1942 r. w Rypinie, gdzie mieszkała przy ul. Gdańskiej. Do klasztoru wstąpiła w 1959 r. Była przez 13 lat katechetką, potem opiekunką w DPS w Nowej Wsi k. Lipna, par. Wielgie. W 1976 r. wyjechała do USA, gdzie pracowała jako pielęgniarka przez 4,5 roku. W 1981 r. wyjechala do Libii, gdzie przez 30 lat pracowała jako pomoc pielęgniarki. W 2011 roku powróciła do Polski i mieszka jako emerytka w klasztorze we Wlocławku.
S. Zofia Drozdowska (Aldonia) Sercanka. Pochodzi z Godziszew. Pracowała jako pomoc pielęgniarek w LIbii.
S. Elżbieta Kuczmarska (ur. 1970) Zgromadzenie Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu CSFN (Nazaretanka)
S. Krystyna Bagińska 1974 – Zgromadzenie Sióstr Szarytek
S. Ewa Kleps 1988 – Zgromadzenie Sióstr Adoratorek Krwi Chrystusa